Výstavba a opláštenie priemyselných hál

Opáštovanie budov a stavieb patrí medzi naše hlavné stavebné činnosti. Dokážeme pokryť celý rozsah prác od návrhu, cez inžinierske práce, prípravu terénu, stavbu oceľovej konštrukcie, až po samotnú realizáciu stavby.

Pri oplášťovaní budov a stavieb je hlavným stavebným prvkom sendvičový panel. V súčastnosti patrí v priemyselnom sektore stavba zo sendvičových panelov medzi najvyhľadávanejšie stavebné technológie. Tieto izolačné sendvičové panely majú vďaka výborným vlastnostiam širokú škálu využitia a je ich možné využívať tak na strechy, steny, stropy, deliace steny ale hlavne ako fasádne prvky. Ich montáž je pomerne jednoduchá a rýchla napriek tomu cenovo nenáročná, čo je často kľúčom k úspechu.

Panely pozostávajú z izolačnej peny PUR alebo minerálnej vlny a vonkajšej vrstvy, ktorú obojstranne tvorí odolný oceľový žiarovo zinkovaný plech. Použitie panelov tak zaručuje stabilné vlastnosti stavby, objektu počas celej životnosti.
Možnosti variability sú obmedzené len fantáziou a široká farebná škála panelov berie ohľad taktiež na estetickosť.

Portfólio nami vykonaných stavieb poukazuje na využitie najmä pri stavbe výrobných hál chladiarenských boxov a mraziarenských hál.
No ich využitie sme našli rovnako aj pri stavbe predajných hál, skladov, administratívnych budov a halách rôzneho iného využitia, či už sú to športové centrá, zimné štadióny, autoservisy.

Hlavné výhody použitia sendvičových panelov:
 - Rýchla montáž na rôzne konštrukcie, pri veľmi nízkych nákladoch
 - Vysoká nosnosť a zaťaženie panelov
 - Veľmi dobré vzducho-tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti
 - Tepelná izolácia a úspora energie
 - Jednoduchá až žiadna údržba
 - Záruka dlhodobej životnosti vďaka odolnosť voči korózii
 - Hygienicky nezávadné prostredie
 - Rôzne farebné prevedenia a množstvo rôznych profilov
 - Dodržanie prísnych ISO noriem
 - Výborne protipožiarne vlastnosti a bezpečnosť stavieb
 - Priateľskosť voči životnému prostrediu

 

Pri naších návrhoch a stavbách používame rôzne druhy panelov, od rôznych výrobcov, s ktorými dlhodobo spolupracujeme a udržiavame dobré vzťahy. Dokážeme tak nájsť optimálne riešenia v závislosti od potreby a požadovaného zámeru stavby a možností investora.  Dlhodobé skúsenosti a prehľad na trhu, nám umožnujú zvoliť vždy optimálne riešenia. Zároveň zaručujeme správne dodržanie všetkých technologických postupov, čo vedie k predĺženiu životnosti.